Користь мікрозелені
Користь мікрозелені полягає в тому, що на ранньому етапі розвитку рослин у них міститься максимальна кількість корисних речовин. Дослідження підтверджують, що в мікрозелені міститься підвищена кількість поживних речовин, вітамінів, мінералів, мікроелементів, амінокислот та ефірних масел. Особливо це стосується мікроелементів – вміст мікроелементів в п’ять разів вище, ніж у дорослих рослинах. Пояснюється це тим, що під час росту культури максимально використовують запаси поживних речовин, закладених в насінні. У дорослих рослинах вміст мікроелементів залежить від того, як вирощувати культури і на якому грунті.
Вживання мікрозелені в їжу насичує нас вітамінами, мінералами, мікроелементами та антиоксидантами. Мікрогрін дає нам запас енергії, сприяє очищенню організму та зміцнює імунітет. Важливо відзначити, що корисні речовини з молодих рослин засвоюються краще.
Які ж важливі для людини речовини містить мікрозелень?
Згідно з численними науковими дослідженнями, в молодих паростках виявилося напрочуд багато рослинного білка, клітковини, хлорофілу, вітамінів (особливо С, В, К, Е), пігментів-каротиноїдів, ферментів, мінеральних сполук та мікроелементів: калій, кальцій, фосфор, магній, залізо, йод, сірка, а також ефірних масел.
Кожна з цих речовин так чи інакше допомагає нашому організму. Так, фолієва кислота необхідна для процесів кровотворення і просто незамінна в харчуванні жінок репродуктивного віку. Токоферол і аскорбінова кислота (вітамін C) – прекрасні антиоксиданти. Каротиноїди гальмують надлишковий поділ клітин і мають імуностимулюючі властивості. Рутин допомагає запобігти утворенню тромбів, зменшує проникність капілярів і має протизапальну активність. Сульфорафан має протиракову і антибактеріальним ефектами.
Про користь численних мінеральних сполук навіть згадувати безглуздо – вона очевидна, адже мінерали беруть найактивнішу участь у всіх процесах людського організму. Користь вживання мікрозелені з таким багатим складом сприятливо позначається на функціонуванні не тільки травної, але й серцево-судинної, кровоносної, нервової, імунної, видільної, репродуктивної, ендокринної систем.
А хлорофіл останнім часом активно вивчається в якості виключно дієвого протипухлинного (антиракового) агента. І це вже не кажучи про його давно доведених властивості як антиоксиданту, як з’єднання, що поліпшує транспортування кисню до клітин і тканин людського тіла, що підвищує імунітет, допомагає зв’язувати і виводити токсини, гальмуючого зростання патогенної мікрофлори, що зменшує больові відчуття.
Пам’ятайте також, що кожен вид мікрозелені цінний своїм власним набором корисних речовин. Так, мініатюрний крес-салат дуже корисний для зору, базилік покращує травлення, броколі і пшениця допомагають виводити токсини з організму, паростки гречки зміцнюють капіляри і допомагають кровотворенню, овес корисний для імунітету і нервової системи, люцерна і соняшник містять рекордну кількість рослинного білка, мікрозелень редису покращує стан шкіри і волосся.