Як виростити мікрогрін броколі вдома?

Як виростити мікрогрін броколі в дома

Як виростити мікрогрін броколі вдома: Ви дізнаєтесь про особливості, чим корисна мікрозелень броколі, як вживати та навчитесь її вирощувати в домашніх умовах.

Мікрозелень капусти броколі неймовірно корисна – в ній містяться вітаміни, мікро- та макро- елементи в легко засвоюваній організмом людини формі. А особливо вона цінна за вміст в значній кількості сульфорафану – речовина, яка здатна уповільнити розвиток раку і запобігти артрит.

Особливості мікрогріну броколі

Мікрозелень броколі – справжнє джерело вітамінів А, С, Е, К і РР і декількох вітамінів групи В. Великий вміст вітамінів С і Е наділяє мікрогрін броколі найпотужнішими антиоксидантними властивостями. Вони забезпечують захист клітин організму від пошкодження вільними радикалами, що допомагає уповільнити процеси старіння і зміцнити імунітет. Активні речовини в її складі чудово впливають на стан шкіри, підвищуючи її пружність і захищаючи від сухості. Особливо цінним складником мікрозелені броколі є сульфарафан.

Мікрогрін броколі а також мікрозелень капусти кольрабі використовуються в програмах детоксикації, бо містять особливо велику кількість важливих для очищення організму сірчистих сполук. Крім того, вони багаті на вітамін К, який відповідає за здоров’я кісток і судин, перешкоджаючи їх кальцифікації і руйнування.

Калій, кальцій і магній, які також в достатній кількості знаходяться в паростках броколі, покращують когнітивну функцію, зміцнюють серцевий м’яз і нормалізують артеріальний тиск. Лютеїн, зеаксантин і бета-каротин покращують здоров’я очей, а кемпферол бореться із запаленнями і запобігає виникненню алергічних реакцій.

Мікрогрін броколі – відмінний інгредієнт для будь-якого овочевого салату, супу-пюре або смузі. Щоб краще засвоювались корисні речовини, що містяться в мікрозелені броколі – додавайте до страви трохи рослинної олії або пару горіхів.

Як виростити мікрогрін броколі вдома?

Щоб виростити мікрогрін броколі вдома потрібно: контейнер харчовий, субстрат (лляні килимки, мінеральну агровату, кокосовий субстрат), насіння броколі 4 грами на контейнер 10х16 см, пульверизатор для оприскування та вода. Детальніша інструкція з вирощування мікрозелені.

Посів броколі на мікрозелень

 1. Лляний килимок замочити у воді і віджати, щоб вода з килимка не стікала і постелити у контейнер для вирощування мікрозелені.
 2. Засіяти рівномірно насіння броколі.
 3. Після засівання змочити насіння з пульвелізатора водою.
 4. Для утворення парникового ефекту потрібно контейнер із засіяним насінням броколі закрити кришкою або обмотати харчовою плівкою і поставити у тепле й темне місце на 2-4 дні.
Як виростити мікрогрін броколі вдома

Догляд на стадії проростання (2-3 дні)

 1. Провітрювати контейнер 1-2 рази в день.
 2. Килимок на цій стадії додатково не зволожуйте.

Виставляння на світло

 • Перед виставлянням на світло зніміть кришку (чи харчову плівку) та добре полийте теплою водою.
 • Поставте на підвіконник, щоб на рослинки попадало світло. У зимовий період можна досвічувати звичайною лампою 6500 К, щоб витримувати світловий режим 16 годин світла і 8 годин темряви.

Догляд на стадії росту (4-6 днів)

 • Поливайте водою 2 рази на добу з пульвелізатора.
 • Провітрюйте приміщення
 • Періодично повертайте контейнер, щоб мікрозелень не росла тільки в один бік
 • Підтримуйте температуру повітря в приміщені 18-22⁰C.

Поденний фотозвіт вирощування мікрогрін броколі

Як виростити мікрогрін броколі вдома – дивіться відео з поденним фотозвітом: