Як виростити мікрозелень гірчиці вдома: ви дізнаєтесь що це таке, чим вона корисна, як її вживати та навчитесь її вирощувати в домашніх умовах.
Мікрогрін гірчиці – це не тільки можливість отримати пряну добавку до різних страв, а й допомогти організму подолати деякі захворювання або попередити їх.
Особливості мікрозелені гірчиці
Гірчиця – одна з найпопулярніших культур для посадки на мікрозелень. Завдяки вмісту ефірних олій, мікрогрін гірчиці надає стравам свіжий яскравий смак.
У мікрозелені гірчиці містяться: вітаміни E і P; мінерали (кальцій, магній, селен, цинк, фосфор, марганець); вітамін C і рутин у великих кількостях; ефірні олії; клітчатка; кислоти омега-3 та омега-6.
Вживання мікрозелень гірчиці покращує імунітет, підвищує життєвий тонус, прискорює обмін речовин. При постійному вживанні мікрогрін гірчиці допомагає зміцнити стінки судин, запобігає розвиткові онкологічних захворювань, пом’якшує симптоми клімаксу, а також має антисептичні та протизапальні властивості.
Мікрозелень гірчиці чудово пасує до риби і м’яса, має пікантний гоструватий смак.
Як виростити мікрозелень гірчиці?
Щоб виростити мікрозелень гірчиці вдома потрібно: контейнер харчовий, субстрат (лляні килимки, мінеральну агровату, кокосовий субстрат), насіння гірчиці 5-6 грам на контейнер 10х16 см, пульверизатор для оприскування та вода. Детальніша інструкція з вирощування мікрозелені.
Посів гірчиці на мікрозелень
1. Лляний килимок замочити у воді і віджати, щоб вода з килимка не стікала і постелити у контейнер.
2. Засіяти рівномірно насіння.
3. Після засівання змочити насіння з пульвелізатора водою.
4. Для утворення парникового ефекту потрібно контейнер із засіяним насінням гірчиці закрити кришкою або обмотати харчовою плівкою і поставити у тепле й темне місце на 2-4 дні.
Догляд на стадії проростання (2-3 дні)
1. Провітрювати контейнер 2 рази в день.
2. Килимок на цій стадії додатково не зволожуйте.
Виставляння на світло
- Перед виставлянням на світло зніміть кришку (чи харчову плівку) та добре полийте теплою водою.
- Поставте на підвіконник, щоб на рослинки попадало світло. У зимовий період можна досвічувати звичайною лампою 6500 К, щоб витримувати світловий режим 16 годин світла і 8 годин темряви.
Догляд на стадії росту (4-6 днів)
- Поливайте водою 2 рази на добу з пульвелізатора.
- Провітрюйте приміщення
- Періодично повертайте контейнер, щоб мікрозелень не росла тільки в один бік
- Підтримуйте температуру повітря в приміщені 18-22⁰C.